Velkommen til foreningens nye hjemmeside

Oprettet d. 01.12.2011

Udviklingen af hjemmesiden sker i etaper, som betyder, at der kan være funktioner og emner, som du savner. Men bare rolig – de fleste er lige på trapperne.

Eksempelvis bliver det igen snart muligt at købe varer og bøger i foreningens webshop ligesom du også snart kan finde tidligere udgaver af Parkinson Nyt. Senere får alle medlemmer automatisk en profil på siden – så kan du holde øje med dit medlemskab, dine tilmeldinger til aktiviteter og dine bestillinger. Endelig glæder vi os til at præsentere et opdateret og moderne forum, hvor du kan møde andre i samme situation som dig selv og dele erfaringer, inspiration, debat og viden.

Vigtigst af alt er, at informationen på denne side løbende opdateres og udbygges med nye artikler, aktiviteter, funktioner, emner og muligheder. Samtidig bør det nu være lettere at finde relevante oplysninger hvad enten du har Parkinson, er pårørende eller er fagperson. God fornøjelse.

Har du spørgsmål er du velkommen til at kontakte kommunikationsrådgiver Louise Hjerting Nielsen.

LÆS MERE: Louise Hjerting Nielsen