Kom med til generalforsamling

Oprettet d. 22.02.2017

Har du gode ideer til foreningens aktiviteter? Eller vil du gerne vide mere om foreningens arbejde og Parkinsons sygdom? Mød op i din lokale kreds i marts eller april og få mulighed for indflydelse, netværk og viden.

I marts og april afholder alle landets kredse generalforsamlinger, og her kan du være med til at drøfte, hvad der skal ske i foreningen i 2015. Generalforsamlingen er kredsens øverste myndighed og din mulighed for at møde andre lokale medlemmer, få indsigt i foreningens arbejde og rejse forslag om kommende prioriteringer og aktiviteter. Samtidig kombinerer mange kredse generalforsamlingen med et spændende fagligt oplæg.

Nedenstående finder du en liste med datoer. Vi glæder os til at se dig!

 • Østjylland den 7. marts
 • København/Frederiksberg den 13. marts
 • Sydøstjylland den 17. marts
 • Fyn den 22. marts
 • Sjællands Øst den 25. marts
 • Vestjylland den 25. marts
 • Sønderjylland den 25. marts
 • Storstrømmen den 25. marts
 • Nordjylland den 1. april
 • Nordsjælland den 1. april
 • Storkøbenhavn den 1. april
 • Bornholm den 1. april
 • Vestsjælland den 2. april
 • Sydvestjylland den 4. april
 • Midtnordjylland den 4. april

Kontakt den enkelte kreds for oplysninger om tid og sted.

LÆS MERE: Find din lokalkreds 

 

Illustration: iStockphoto